Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.5.07

Vampirismus I.část

Vampirismus je široké téma, provází lidstvo už od počátku.Někteří z nás v něj věří někteří ne. Ale ořesto jsou důkazy, dáli se to tak nazvat že vmapirismus existoval. Jestli existuje i nyní to je právě ta věc které bych se chtěl dopátrat. Věřím, že pokud je mezi mými čtenáři někdo kdo má nějaké zkušenosti s jakoukoliv formou vampirismu, podělí se se mnou o ně. Vampirismus by se dal v podstatě rozdělit na dva druhy a to :

Psychický vampirismus:to je když člověk nevědomě či vědomě ubírá člověku s ním v kontaktu sílu a energii. Vzniká z karmického provinění, tohoto člověka nebo trest za člověka jemu blízkého. To je asi tak ve zkratce

Fyzický vampirismus.je:vědomý a nevědomý...ten vědomý je horší, ale spíš pro člověka, který ho provádí (z katmického hlediska, nevědomý je dost častý...určitě znáte člověka, v jehož společnosti se necítíte zrovna nejlíp, po setkání s ním jste jako vycucnutí...většinou jsou to lidi, kteří mají problémy a neustále je s někým probírají, ale v podstatě je sami nechtějí řešit...a tím čerpají energii z ostatních.Nebo taky jsou to dost často takoví ti zapšklí důchodci...prý se takovýto člověk pozná podle rtů-koutky mu směřují dolů

 

2.6.07

Déja Vu

je to pocit,který se nedá sice moc popsat.Máte pocit,že prožíváte něco znovu.Prožíváte to z minulých životů,nebo si myslíte,že se vám to zdálo,jenže jste to nevnímali. tady je příběh ode mě(anoušek) opravdu je to zvláštní:

Už je to opravdu dlouhá doba co se mi to stalo poprvé.Spim a když se probudim,mam pocit,že se mi nic nezdálo a měla jsem prostě bezesnou noc.Jenže třeba týden potom jsem někde a najednou si uvedomim,že jsem to už jednou prožila,že už jsem tady někdy byla ,ale při tom vim,že jsem tam nikdy nebyla .Tak to je ono,prožívám obdoví zvané Déja Vu.

Africká fialka - ve svém okolí tyto květiny navozují spirituální atmosféru. Dokud rostou, mají ochranné účinky.

Aloe - v téhle původně pouštní rostlině se skrývá 160 účinných látek! Staří Egypťané ji považovali za studnici mládí.Věřili,že kdo se vykoupal v koupeli s aloe stárnul pomaleji nebo vůbec. Hlavní užití je při rituálech věštění a duchovního vývoje. Aloe je tradičně spojována se ženstvím. Usušené listy se dávají do kadidel používaných pro vzývání Luny, které je žádána, aby pomohla porozumět problémům a proniknout do podstaty věcí. Naopak z čerstvých listů vymačkaná šťáva se přidává do očistné koupele.

Aron -  jedovatý, milostné kouzlo, kouzlo prahu, bronchitis.

<!--[if !supportEmptyParas]-->B
<!--[endif]-->

Bazalka - je spojována se smrtí a nesmrtelností. Přidávala do rituální koupele před obřadem a také do kadidla.

Blín - jedovatý, ochraňuje dům, váže démony, uklidňuje. Kouř z doutnajících rostlin vdechují čarodějnice při některých rituálech pro zvýšení jasnozřivosti.

Břečťan -  jedovatý, vázací bylina, posiluje oči

Buznice lékařská -  velmi silná ochrana proti zlým köuzlům.

C
Cesmína
-  jedovatá, duchovní ochrana, antirevmatikum

Cibule - vyjasňuje atmosféru

Citron - očišťuje, vyjasňuje ducha. Ve šťávě citrónu smíchané s vodou se omývají magické předměty (amulety, talismany, šperky...), které byly získány z druhé ruky, aby se zbavily negativních vibrací. (K tomuto účelu je také vhodná slaná voda a následné „nabíjení“ na slunci.)

Č

Čemeřice černá – květy této byliny jsou navzdory jejímu jménu bílé. Pomáhá při zaříkadlech, čarodějnice při zaříkávání rozsypávají kousky rostliny kolem sebe. Jelikož způsobuje neviditelnost, je možné i zmizet. Vzpomeňte si na Marušku z pohádky Sůl nad zlato, měla právě takovou květinu =).

Černý bez- má chránit před ohněm,nemocemi a zlými kouzly. Pokud někdo porazí černý bez aniž by zasadil nový čeká ho velká smůla. Nošení černého bezu odráží útočníky všeho druhu. Po zavěšení nad okna a dveře zabraňuje zlu vstoupit do domu. Nošení bezinek chrání před zlem a negativními silami. Keř černého bezu rostoucí poblíž domácnosti napomáhá jejímu klidnému chodu. Bezové dřevo je taktéž výborné na výrobu magických holí. Víno z bezových květů a bezinek pil podle vyprávění Ódin, nejvyšší severský bůh. Nikdo se neopovážil vykácet či vypálit březový kmen. V Dánsku se těšil takové vážnosti, že si ho námořníci pěstovali na svých dvorcích a věnovali mu všemožnou péči. Víno z jeho květů se používá při slavnostech letního slunovratu. Štávu z čerstvých listů lze použít jako uklidňující oční kapky, rozdrcené listy pak jako obklad na řezné rány. Bezinky lze kromě jejich léčebných účinků užít i jako prostředek pro získání modři na barvení rouch.

Česnek - obrana proti démonům

D
Devětsil
- činí devětkrát silným, léčí rány

Divizna - strašidelná bylina, květina slunovratu

Durman - celá rostlina je prudce jedovatá.Rostlina se sklízí v sobotu za vlády Saturna.Suší se mimo slunce. Kouření durmanu navozuje jasnovidecký tranz.Ve středověku se z durmanu dělávali ,,Létací masti".Při nespavosti si postižený dával durman do bot.

Dub- působí proti kouzlům

E
Eukalyptus
- rozptyluje uměle nahromaděnou negativní energii v domě (např. po hádce). Používají se jeho listy, které jsou nejčastěji užívány v léčebné magii. Ať už sušené v kadidle, čerstvé vařené ve vodě a uvolňující vonné výpary, nebo jako pokojová rostlina. Stejně dobře působí na nemocné i silice vypařující se z eukalyptového oleje.
H

Heřmánek- jako svazeček nebo usušený v mističce přináší harmonii do domácnosti.Ve starověkém Egyptě jej ctili jako květ boha slunce.Pokud chceš zahnat smůlu, spaluj heřmánkové květy a mysli na něco pozitivního.

J
Jablko
- je symbolem nesmrtelnosti. Dále je také známým symbolem lásky, proto je součástí všech substancí, které ji podporují. Polití kořenů jablečnou šťávou je obětí za usmíření stromů při obřadech. Dřevo jabloní je součástí ingrediencí pro dlouhověkost a nesmrtelnost; dále je také mimořádně vhodné pro magické hole. Šťáva jablek nahrazuje krev při obřadech, u kterých je vyžadována. Když rozkrojíte jablko, uvidíte pentagram, proto je tento plod také symbolem ochrany.

Jahoda - pro své obecně léčivé vlastnosti se používají listy, ale především plody, které obsahují vysoký obsah vitamínu C, dále minerály a stopové prvky. Nálev z listů je velmi mírné tonikum, které zbavuje nervozity a pomáhá při žaludečních a střevních potížích. Z listů lze připravit také odvar, který lze používat na afty, infekci ústní dutiny, rány a omrzliny a jako kloktadlo při bolestech krku. O letním slunovratu se pije jahodové víno nebo čaj pro lepší kontakt s nadpřirozenými bytostmi. Jahody jsou zasvěceny Bohyni Matce, proto se přidávají do všech pokrmů určených k její poctě.

K
Kopr - dobré čarodějky věší kopr nad dveře domu, aby odehnaly všechny zlé čarodějnice, síly a nepříjemnosti.

Kopřiva - podle staré pověry rozkvete po spálení kopřivou láska toho, koho si přeješ. K tomu je potřeba vykopat kopřivu i s kořeny v pátek při východu slunce.

Křen -Užívá se čerstvý k čištění krve. Je to bylinka mládí.Přisuzuje se mu mužská síla a rozhodnost. Mars ho umocňuje odvahou, tělesnou žádostivostí, plodností a ochranou.Čistí dům od zlých sil

L
Lékořice
- (někdy známá pod označením „sladký kořen“) má protizánětlivé a protirevmatické vlastnosti. Snižuje žaludeční kyselost, podporuje činnosti jater, tlumí křeče hladkého svalstva, pomáhá dýchacímu systému, sráží horečku a odbourává cholesterol. Pozor, zvyšuje krevní tlak a vyplavuje z těla draslík! Stejně účinné, jako rostlina sama, jsou i její extrakty (např. známé pendreky nebo lékořicové bonbóny). V mystice je lékořice spojována především se sexuální magií. Vhodná je např. při silné žárlivosti.

Levandule -V léčitelství se používala k uklidnění organismu a utišení bolestí. Inhalováním levandulového oleje se zabrání mdlobám a závratím.Nejčastěji se však používá při kouzlech lásky.Je určena především pro lásku, vášeň, mír a štěstí. Sáček s levandulí pod polštářem navozuje erotické sny.

Lilie - očišťování

Lípa - Kvete v červnu-červenci. Čaj se pije pro zlepšení trávení a pro uklidnění. Využívá se také v kosmetice.Lípa měla pro Slovany a Germány posvátný význam dlouhověkosti a byla považována za bohyni plodnosti.

M
Mandragora lékařská
- i naprostý laik už někdy slyšel o mandragoře, která je jakýmsi „neoficiálním vyslancem“ všech magických rostlin. Nejcennější částí je její dužnatý kořen, připomínající člověka. Bobule této byliny se v dávnověku přidávaly do opojných nápojů pro zostření chuti. Mandragorové víno se používalo jako primitivní anestetikum při amputacích. Olej z mandragory se pak vtíral do spánků, aby přivodil ospalost a zahnal horečku. Roztlučený kořen smíšený s medem a mlékem se dal použít jako mazání na vředy. Kouř z mandragorového kadidla vyvolává vize. Bobule a kořen se také používaly jako afrodisiaka. Kromě vzácné mandragory lékařské existují ještě tři další známé druhy.

Máta - pomáhá při kožních a respiračních potížích a proti migréně.

Meduňka - dříve si měla dívka,která měla trápení s láskou připevnit na prsa lístky meduňky.To má vyléčit srdce nemocné láskou.Nálev se používá při koupelích,zahání stres a depresi. Pomáhá bystřejšímu chápání, podporuje lepší paměť.

Měsíček - ve spojení s dalšími bylinkami jako je arnika a heřmánek ,mu byl připisován zázračný hojící účinek.

Myrta - milostné kouzlo, zaříkávání duchů

N
Netřesk
- bírají se nejsilnější listy, ze kterých se vymačkává šťáva. Ta se dá zmrazit pro pozdější použití. Jedná se o velmi bezpečnou tekutinu, která je vhodná na popáleniny, otoky, řezné rány, prostě na poškozenou pokožku. Má totiž podobné účinky jako aloe. Bolesti hlavy, způsobené nedostatkem spánku, se dají odstranit potíráním spánků. V magii je považována za jednu z nejsilnějších obranných rostlin.


O

Oměj
-  je zasvěcen bohyni Hekaté, patronce čarodějnic a vládkyni podsvětí. Vyvolává pocity pádu či létání, ale narušuje srdeční rytmus.

Ořešák -  pomáhá těm, kdo již znají svou pravou životní dráhu, ale stále se nemohou odhodlat učinit rozhodující krok. Slouží také kandidátům iniciace, kteří se nemohou rozhodnout, zda budou pokračovat v nastoupené cestě. Pomáhá spojit se, se svým vnitřním já a s bohy. Ze zelených slupek se připravuje žluté barvivo.

P
Pampeliška -
je to rostlina Slunce a života. Čaj z listů podporuje věštecké schopnosti.

Pelyněk pravý - působí proti obtěžujícím duchům. Pelyněk je výborná rostlinka pro kontakt se světem mrtvých.Spalování pelyňku na hrobech donutí duchy ukázat se a promluvit. Pelyněk daný do bot cestovatele chrání před únavou a uštknutím hada či kousnutí psem.

Pivoňka - odhání noční můru, ochraňuje děti

Prvosenka jarní (petrklíč) - používá se u příležitosti svátku Beltane a je spojována se vzrůstající pohlavní aktivitou. Vlastně můžeme říct, že souvisí s celkovou vitalitou a plodností. Květy se přidávaly do salátů a zdobily se jimi koláče, vařené listy se zase pojídaly jako zelenina. V severské tradici je prvosenka zasvěcena Freyi a užívá se při obřadech k její poctě.

Přeslička rolní - Když se přeslička přiložila na čerstvé rány,měly se pak rychle zavřít.

R

Rozmarýn - Pokud mu do oblečení schováš malou snítku rozmarýnu, bude ti prý věrný, zaříkávání mrtvých
Růže - milostné kouzlo, ženské požehnání, krása

Rulík – jedovatý, šťáva natřený na kůži vyvolává třes, závratě a poruchy vidění. Používala se při „létacích mastích“.

Řebříček - Jestliže si dáš řebříček pod polštář ,měla bys ve snu vidět svého vyvoleného.

S
Světlík - Čerstvé kvítky světlíku na límci nebo ve vlasech měly přinášet štěstí a odhánět starosti.

Šalvěj (neboli babské ucho) - pro zlomení zlých kouzel nad nějakou osobou se používal prach ze spálené šalvěje,bylina mlčení, moudrost.Římané věřili, že je šalvěj posvátná. Šalvěj zajistí dlouhověkost, takřka nesmrtelnost.Pokud si přejeme nějaké přání, napíšeme ho na papír a i se šalvějem vložíme pod polštář na tři dny. Pokud se nám během tří nocí bude zdát sen v souvislosti s přáním, přání se nám splní. Pokud ne, zakopeme lístek i rostlinu. Babské ucho také odebírá čarodějnicím nesmrtelnost.

Šípková růže - působí proti kouzlům, zaříkávání zlodějů

T

Tis- jedovatý, obrana proti démonům, zaříkávání mrtvých

Třezalka - Štěstí v lásce slibuje koberec z květů třezalky,který se na svatého Kristýna (24.července) nasype pod stůl,přemáhá zlo,očišťuje

V

Vavřín – očišťuje
Vilím (čarodějnická líska) – pruty tohoto keříku se používají k vyhledávání pokladů.

Vraní oko - Jeho bobule jsou velice jedovaté. Někdo je přidává do lektvarů, aby zvýšili čarovný potenciál člověka.

Vrba - Vrba je strom čarodějnic, dělají si z ní košťata.


Pokud rostlinu pěstujete na zahradě, je to poměrně snadné. Musíte ji zasadit na správné místo - některé byliny milují přímé slunce, jiným se lépe daří ve stínu. Také výběr hlíny není úplně automatický. Většina rostlin se spokojí s běžnou zeminou, ale určité druhy potřebují ke svému růstu v půdě vápník, (např. pelyněk nebo hlaváček), jiné ho zase nesnášejí… (třeba borůvka). To se ale dočtete v každé zahradnické příručce. Nejdůležitější je se o rostliny s láskou starat, okopávat je, vytrhávat plevel… Hnojíme je podle toho, co hodláme z rostlin získávat. Dusíkatá hnojiva podporují tvorbu listů, fosforečná naopak květů a plodů, draselná pak kořenů a dalších podzemních orgánů. Asi pořád čekáte na nějaké to čarování, ale nebojte, už je to tady. Jen co přečtete pár dalších odstavečků, můžete si chystat hůlku, nebo spíše procvičovat hlasivky.

Nejdříve ale vyrazíme ještě do volné přírody. I adept bylinkářství už ví, kde rostliny hledat. Pro mateřídoušku nejdeme do bažiny k rybníku, ale na prosluněnou mez, s vachtou to uděláme pochopitelně obráceně.

Musíme také ale zvolit správný čas. Rostliny totiž sbíráme v době, kdy je v nich největší obsah léčivých látek. Tedy květy (FLOS) na počátku rozkvětu, když jsou polootevřené a nikdy za mlhy či deště, list (FOLIUM) většinou v době před rozkvětem, ale záleží na okolnostech, třeba podběl tvoří listy až po odkvětu. Nať (HERBA), se sbírá na počátku kvetení, ale kořen (RADIX) se u valné většiny rostlin sbírá buď časně na jaře, nebo pozdě na podzim. Plod (FRUCTUS) a semeno (SEMIN) sbíráme zralé, pupeny (GEMMA) brzy na jaře, kůru (KORTEX) je nejlepší brát z čerstvě poražených stromů. Jelikož nejčastěji se u rostlin sbírají listy nebo nať, není divu, že noc před sv. Jánem je ke sběru nejlepší, protože v té době mnoho bylin počíná kvést.

Obsah léčivých látek v bylinách někdy ale kolísá i podle měsíčního cyklu (za úplňku obsahují rostliny nejvíc vody, takže lépe je sbírat za novoluní), nebo se mění i během 24 hodin. Například v listech náprstníku je nejvíce účinných látek pozdě odpoledne, během noci se vytrácejí a droga sebraná po ránu je téměř neúčinná. Naopak třeba durman nebo blín se sbírají v noci. (Ne že to budete zkoušet, tyto opravdu nebezpečné rostliny patří do rukou jen lékaři a to ještě ne každému!!!, více o tom v 7. ročníku.)

Snažíme se rostliny sbírat na místech, kde je co nejčistěji, tedy určitě ne u silnice, nebo v okolí nějakých továren nebo skládek. Také pozor na pastviny a výběhy. Květina, kterou počůrala kráva nebo ještě hůře, však víte co myslím, může na svém povrchu obsahovat nebezpečné parazity a bakterie.. Neškodí, když si rostlinu ještě před utrhnutím důkladně prohlédnete, zda není sama nemocná, nejsou na ní mšice, není divně žlutá a podobně. Pak už můžete začít se sběrem. Většinu květů nebo lístků jednoduše otrháte prsty, u některých ostnatých bylin ale oceníte nůžky (velký výběr naleznete v obchodě) a rukavice. Pokud se dočtete, že se sbírá nať, tedy že vlastně odseknete celou nadzemní část rostliny, nůžky nebo srp se taky hodí. Na kořeny pochopitelně bereme lopatku, nebo nůž křivák.

Sesbírané části rostlin ukládáme do košíku nebo plátěného sáčku, rozhodně nikdy ne do igelitového pytlíku. V nouzi největší poslouží papírový sáček. Nasbírané lístky nebo květy se totiž cestou domů nesmí zapařit, fermentací se vyrábí čaj a ne léčivé směsi :-).

Historie

Už dávno měli mágové podezření, že pokud se při sběru bylin aplikují příslušná zaklínadla, bude účinek rostlin lepší… Konec dohadům učinil až svým slavným pokusem na louce u Kolína stařičký kouzelník Idrasil Capáček. Poté co řečený mág strávil skoro celou noc bolestivě skučící na záchodě, anžto byl stižen akutním zánětem močového měchýře (Já mu říkala, aby ten bludrník nehrál. Sedět v jeho věku paralyzovaný kletbou Šutrioso na dně rybníka je na pováženou - dodatek od Izidory Capáčkové), vyrazil ještě za ranního šera na louku, aby tu vyhledal třezalku. Spěchal tak velice, že si dokonce zapomněl vzít do kapsy hůlku a na nos brýle, ač trpěl značnou krátkozrakostí. Lezl tedy po louce po kolenou a hledal rostliny po hmatu. U toho si horečně mumlal Má třezalko kropenatá, uzdravíš mne na to tata, uzdravíš mne v okamžení, neb nad tebe v světě není, kde se skrýváš, prozraď mi to, nemůžu tě zočit a už nechci močit…. Poté, co dorazil domů a vypil zmiňovanou třezalku ve formě záparu, okamžitě se mu uzdravil nejen močový měchýř, ale i průdušky a bolavá záda (co tomu říkala Izidora, již nikdo nezaznamenal). Touto takzvaně dvojitě slepou studií bylo dokonale prokázáno, že zaklínání rostlin během sběru způsobí výrazné posílení jejich léčivé síly a dokonce někdy přidává i účinky nové….

Z předchozí ukázky vidíte, že při sběru léčivých rostlin, ať už na zahradě, nebo volně v přírodě, je důležité myslet na to, k jakému účelu se rostlina má použít. Krátké zaklínadlo, nebo spíš prosbu můžete říkat nahlas, ale stačí to i v duchu… Nebo si při trhání rostliny představujete, jak to bude fungovat… Názorný příklad: Máte chrapot, takže si trháte podběl nebo jitrocel a v duchu si představujete sami sebe, jak krásně, bez potíží zpíváte…

Pokud je bylina určena pro někoho jiného, můžete mu myšlenkou poslat pozdrav (ne, SMS zpráva opravdu není totožná se slovem myšlenka), nebo přání uzdravení… Rostlinám při trhání děkujete za to, že vám pomohou, a také nikdy na jednom místě nesbírejte úplně všechny byliny od jednoho druhu, které tam rostou!!! Pokud dodržíte tyto pokyny, poslouží vám sebrané kytičky dobře…

Pro racionálně založené mágy a milovníky atanské vědy mohu dodat, že očarování rostlin před léčebným použitím působí i na nečaroděje. Pokud mág, který byliny očaroval, provedl toto kouzlo dobře, vyzařuje to z něj na dálku. I nekouzelníci už vědí, že pokud nám někdo něco říká a náš mozek hodnotí tuto informaci, tvoří z ní sotva 8 procent vlastní obsah věty. Názorný příklad: Návštěva tvrdí: "Nesu ti jako dárek vázu, abys měla radost." Jen sotva 10 procent našeho mozku vezme tuto informaci tak jak je, dalších asi 30 procent mozku zkoumá, jaký je tón návštěvníkova hlasu a analyzuje vzpomínky jak na tohoto konkrétního návštěvníka, tak na jakéhokoliv návštěvníka, který vám něco nesl. Další receptory zkoumají, jak se ten člověk tváří, kde má v obličeji vrásky, co dělají jeho ruce, co nohy, jaká je pozice celého jeho těla…. To vše proběhne ve zlomcích vteřin… Výstup z toho je, že buď uvěříte, že vám dotyčný chtěl otřesně nevkusnou vázou opravdu udělat radost, nebo usoudíte, že se jí chtěl zbavit a ještě chce za to od vás vděk… ...Pokud tedy očarujete rostlinu dobře, vyzařuje to z celého vašeho těla. Nemocný, kterému ji dáváte, ať už ve formě čaje, nebo jen natrhanou, z vás bude cítit jistotu, že mu ty byliny opravdu pomůžou, že mu to slibujete… A ono mu to opravdu pomůže víc a líp… Sbíráte-li byliny pro sebe, funguje to podobně.

Dávno už kdosi tvrdil, že víra hory přenáší… Nicméně pozor, další mudrc řekl i "rozum v apatyce nekoupíš". Pokud si místo borůvek natrháte omylem blín, průjem vás možná přejde, nicméně tak, že navždy. Tudíž posledním důležitým pravidlem týkajícím se sběru léčivých bylin je toto: Sbírej jen to, co bezpečně znáš!!!

Jen krátce o dalším zpracování. Pokud nasbíraný materiál okamžitě nepoužijete, dejte ho sušit na světlé, čisté místo, ale nikdy na přímé slunce. K sušení lze využít i umělé teplo z radiátoru, nebo sušičky. Sušená droga (v této souvislosti je drogou jakákoliv léčivá rostlina, ne marjánka, jak vás jistě napadlo), se skladuje nejlépe v plátěných pytlích, nebo zabroušených skleněných dózách.